İade Şartları

İade Şartları

Aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde Mamacı Evcil Hayvan Ve Malzemeleri Ltd. Şti. 'nin düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. İade sürecinizin başlatılması için, Mamaci.net e üye girişi yaparak "Hesabım" bölümünden "Siparişlerim" e giderek seçtiğiniz ürünün sağ tarafında bulunan iade et sekmesini tıklamanız ve karşınıza çıkan formu doldurmanız gerekmektedir.


İade Fatura işlemleri

İade ürünlerinizi, ekinde iade sebebini bildiren bir not ile göndermeniz gerekmektedir. Size gönderilmiş olan faturanın her nüshası iade paketinde mevcut olmalıdır.
İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, ürünü iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.


Genel İade Şartları

İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte tekrar satılabilir durumda yapılmalıdır.
Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örn.: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.(Pet gıdaları hariç.)
İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn: Kedi, köpek tasmaları vs.)
İade etmek istediğiniz tüm ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da çalıştığımız kargo firması olan Aras Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti göndericiye aittir.


Özel Ürünler İçin İade Şartları

Ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike oluşturan ürünlerin (Örn: Kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, tek kullanımlık ürünler vs.) iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
Kedi ve köpek konserveleri
Mama kapları
Evcil hayvan yatakları
Tasmalar vs.


İade İşlemleri

Gelen ürün öncelikle tarafımızdan incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine yâda tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Bu işlem en geç 7 iş günü içerisinde tamamlanır. Yukarıda belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.
İade işlemi onaylandığında iade bedeli, ürünü "Kredi Kartı" ile aldıysanız kredi kartı hesabınıza kart limiti olarak tanımlanacaktır. Ödemenizi taksitli bir şekilde yaptıysanız, her ay taksit tutarında kart limiti, kredi kartı hesabınıza tanımlanacaktır. Alışverişinizin ödemesini "Havale/EFT" yoluyla gerçekleştirdiyseniz, iade ödemeniz havale gerçekleştirilen hesap numarasına yapılacaktır. Ödemenizi PayPal ile gerçekleştirdiyseniz, ödemeniz PayPal hesabınıza geri aktarılacaktır. Dilerseniz iade bedeli alışveriş çeki olarak Mamaci.net üyelik hesabınıza da tanımlanabilmektedir.


Eğer ürününüz size hasarlı olarak ulaştı ise;

Lütfen siparişinizi size getiren kargo görevlisinin yanında paketinizi açınız ve kontrol ediniz. Eğer ürününüz darbeli ya da kırık ise kargo görevlisine hasarlı ürün tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir. Bu tutanağı, ürünü / ürünleri ve faturaları, sorununuzu anlatan not ile birlikte, kargo görevlisine iade ediniz. Ürünler bize ulaştığında sorununuz ile ilgilenilecek ve en kısa sürede sizinle irtibata geçilecektir.


Aldığınız ürün arızalı ise;

Ambalajından arızalı çıkan yeni ürünleriniz için 3 alternatif söz konusudur; onarım, değişim veya iade. Bu sebeple tarafımıza geri gönderdiğiniz ürün ile ilgili olarak iade@mamaci.net e-posta adresine bir bilgilendirme postası iletmeniz gerekmektedir. Bizleri yaşadığınız sorunlar ile ilgili olarak bilgilendirdiğinizde sorunlarınız en kısa sürede çözümlenecektir. Yaşanan bu tip durumlarda kargo gönderimleri anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo firması ile yapıldığında, kargo ücreti tarafımızdan karşılanmakta, aksi bir durumda ise kargo teslim alınmadan tarafınıza geri gönderilmektedir.
Tarafımıza ulaşan ürünler işlemin süresi, değişim ise tedarikçi firmanın stoklarına bağlı olarak, iade ise yetkili servisin vereceği rapora bağlı olarak, onarım ise yine yetkili servisin onarım süresine bağlı olarak değişmektedir.
Evcil hayvanim almış olduğum mamayı yemedi! Ne yapabilirim?
Sitemizde bulunan Pro Plan, Hill's, Royal Canin, Eukanuba, Acana ve Brit Care markalı mamaların yeme garantisi bulunmaktadır. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda iade@mamaci.net e-posta adresine bilgilendirme postası gönderdiğinizde, iade süreciniz başlatılacaktır. Ürün değişim işlemi, eğer istediğiniz mama stoklarımızda varsa 2 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir. Stoklarımızda olmayan ürünler için ithalatçı veya imalatçı firma ile görüşülüp durum sizin bilginize sunulacaktır. İadenin gerçekleşmesinin tek koşulu paketi açılan mamanın %10 dan fazlasının tüketilmemiş olmasıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.