Mamacı Sokak

Hayat Sokakta Güzel!

Yalnızca bizler için değil, sokak hayvanları için de hayat sokakta ve birlikte güzel.

Tabii ki en güzeli, onları sokakta bırakmamak için sahiplenmek, daha fazla sokak hayvanı olmaması için onların sağlık sorunlarıyla ilgilenmek. Ancak var olan şartlarda, neredeyse bütün yapılması gerekenler kurumlara bırakılmış durumda ve sokak hayvanlarının çokluğu sebebiyle, yeterli seviyede onlarla ilgilenilememekte. Biz Mamaci.net olarak, sizi sokağa çıkmaya, onlara gerekli şefkati göstermeye, onların karnını doyurmaya, yaklaşan kış aylarında soğuktan korunmaları için onlara sokak evleri yapmaya çağırıyoruz. Çünkü onların evleri olan sokaklarda, mutlu bir şekilde yaşayabilmeleri için size ve sizin sevginize ihtiyaçları var. Aracı kurumlara ödemelerini yaparak barınaklara mama göndermek yerine, mamaları kendi adresinize isteyerek sokakta yaşayan hayvanlara kendiniz vermeli ve onlarla ilgilenmelisiniz. Eğer mamayı göndermek istediğiniz yer bir hayvan barınağıysa da, o mamayı oraya siz götürmeli ve onların yaşantılarıyla empati kurmalısınız. Üşenmeyip, harekete geçmelisiniz. Çünkü temelde yapılması gereken, barınaklara her defasında daha fazla yardımda bulunmak, daha fazla sokak hayvanını sahiplenmek ya da barınakların durumlarını daha yaşanır hale getirmek değil, sokak hayvanlarının çoğalmasını önlemek ve evleri olan sokaklarda bizlerle mutlu bir şekilde yaşamalarını sağlamaktır. Bu durum da ancak sizler gibi bilinçli insanların bireysel olarak onlarla ilgilenmesi ve etrafında, kendi sokağında yaşayan insanları bilinçlendirmesi ile gerçekleşebilir.

Biz şimdilik, sokak hayvanlarına bakan 17 gönüllüye her ay mama gönderimi yapmaktayız. Ve bu sayıyı arttırmak için her gün daha fazla çalışıyoruz. Bakıma muhtaç sokak hayvanlarının, yardıma muhtaç ailelere sahiplendirildiği ve insan, hayvan ayrımı yapılmadan tüm aile fertlerinin ihtiyaçlarının karşılandığı "Kahramanım Olur Musun?" projesinde de tedarikçi rolünü üstlenmekten dolayı çok mutluyuz.

Bu çağrımızı, sokak hayvanları için hayata geçireceğimiz projelerin bir başlangıcı olarak görmenizi ve sokağa çıkarak onlara yardım elinizi uzatmanızı sizlerden rica ederiz.

Mamaci.net


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.